nuoteku-geriamojo-vandens-baseinu-ir-tvenkiniu-valymas-ceolito-pagalba

Nuotekų, geriamojo vandens, baseinų ir tvenkinių valymas ceolito pagalba

Vandens priežiūroje ceolito, dar kitaip vadinamu zeolitu, panaudojimas yra labai platus. Ceolito naudojimo tikslas yra padidinti valymo proceso biologinį aktyvumą, pagerinti dumblo nuosėdų charakteristikas ir prižiūrimo nuotekų vandens kokybę. Jo pagalba sumažinamas anglies ir mangano kiekis, bendras azoto kiekis bei sureguliuojamas pH. Сeolitas taip pat yra naudojamas amoniako pašalinimui iš nuotekų vandens.

Ceolitas yra natūralus mineralas, pasižymintis išskirtinėmis fizinėmis savybėmis, kurios susidarė dėl šio mineralo ypatingos kristalinės struktūros. Per milijonus metų vulkaninių pelenų sluoksniai buvo veikiami aukštos temperatūros ir slėgio ir tai sudarė sąlygas fiziniams ir cheminiams pokyčiams, kurie sukūrė įvairias ceolito grupes, taip pat ir klinoptilolitą.

Vandens valymas – nuotekos, technologinis vanduo, komunalinės nuotekos, lietaus vanduo

Ceolito panaudojimas teigiamai veikia technologinius parametrus, tokius kaip perteklinio dumblo gaminimasis, medžiagos apkrovimo tūris ir dumblo apkrovimo tūris, dumblo amžius, dumblo rodiklis.

Ceolito savybės nuotekų vandens priežiūroje

Anioninis adsorberis – adsorbuoja kenksmingus biocidus ir AOX.

Jo veikimas padeda išvengti išplitimo, kuomet pradeda formuotis dumblas.

Pagerina COD, BOD5 ir NH4-N vertes nuotekų vandenyje.

Sumažina dumblo rodiklius, pagerina medžiagų įsisavinimą su geresnės kokybės bio dujomis ir padidina dumblo kietųjų medžiagų kiekį.

Sumažina išlaidas medžiagoms, kadangi padeda taupyti išlaidas chemikalams.

Sumažina chloruotų angliavandenilių kiekį.

Absorbuoja kvapus.

Užtikrina puikiai kontroliuojamą ir saugų taršos ir toksinių bangų procesų valdymą ir keitimą.

Sureguliuoja pH.

Sumažina bendrą azotą.

Geriamojo vandens priežiūra

„ZeocemEco“ yra naudojamas geriamojo vandens priežiūrai kaip filtro užpildas. Sumažina išlaidas medžiagoms, kadangi padeda sutaupyti išlaidas chemikalams. Sumažina geležies, mangano, stibio kiekius. Ceolito poveikis taip pat padeda efektyviai šalinti amoniako jonus iš geriamojo vandens ir nuotekų vandens, kur ceolitai gali būti naudojami tiek kaip cheminiai filtrai, tiek kaip medžiagos, skirtos biologiniai priežiūrai. Kaip bio filtras suteikia tinkamą aplinką bakterinių kultūrų, kurios oksiduoja NH4 to NO3 ⁻, augimui.

nuoteku-geriamojo-vandens-baseinu-ir-tvenkiniu-valymas-ceolito-pagalba1Tvenkinių, baseinų, akvariumų priežiūra

Ceolitas yra naudojamas kaip filtravimo priemonė, naudojant natūralų ceolito mineralą. Jis surenka teršalus, apsaugo nuo dumblo formavimosi, surenka amoniaką iš žuvų ekskrecijos. Naudojamas kaip pakaitinė medžiaga kvarciniam smėliui mechaninei vandens priežiūrai, kartu su kitomis medžiagomis, tokiomis kaip koaguliantai, daugiasluoksnių filtrų užpildams siekiant sumažinti amoniako kiekį įvairiapusei vandens priežiūrai, naudojant užpildus – koaguliavimą. Jonų atrankos procesas, naudojant natūralų klinoptilolitą, yra ekonomiškas lyginant su biologine nitrifikavimo – denitrifikavimo klasifikacija. Ceolito privalumas, lyginant su biologiniais metodais, yra draugiškas klimatas, aplinkos tausojimas ir t.t.

nuoteku-geriamojo-vandens-baseinu-ir-tvenkiniu-valymas-ceolito-pagalba2

Ceolitas valo baseinų ir akvariumų vandenį kaip filtrų užpildas

Ceolitas (klinoptilolitas) taip pat yra naudojamas akvariumų vandens priežiūrai, kadangi ceolitas pasižymi jonų mainų gebėjimu ir gali paveikti amoniako jonus, juos pašalinti iš aplinkos (taip pat ir iš vandens). Ceolito naudojimas yra labai ekonomiškas, kadangi jis leidžia užtikrinti iki 90% vandens recirkuliacijos sistemą, todėl tik 10% vandens, kuris nuolat naudojamas, turi būti pašalinama ir pakeičiama švariu vandeniu.

Privalumai: teigiamas poveikis augalų augimui akvariumuose, žuvų sveikatai, reprodukcijai ir bendrai akvariumo ekologinei pusiausvyrai. Ceolitas sujungia teršalus ir apsaugo nuo dumblių formavimosi.

nuoteku-geriamojo-vandens-baseinu-ir-tvenkiniu-valymas-ceolito-pagalba3

Sodrinimas ir dumblo higienizacija

Ceolito naudojimas padeda išvengti didelių dumblo telkinių susikūrimo, sumažina dumblo rodiklius, pagerina dumblo pašalinimo efektyvumą iš švaraus vandens, pagerina dumblo sodrinimo savybes. Iš dumblo anaerobinės stabilizacijos nutekamojo vandens dumble požiūrio taško, ceolitas padidina sausojo dumblo kiekį, sumažina organinių dalelių kiekį anaerobiškai stabilizuotame dumble, padidina bio dujų gamybą, sumažina flokuliantų naudojimą ir padidina kietųjų dalelių kiekį dumble iš kurio mechaniškai buvo pašalintas vanduo.

Natūralų filtro užpildą ceolitą, kitas priemones baseinų, tvenkinių, vandens telkinių priežiūrai galite įsigyti el. parduotuvėje vytautasn7.sg-host.com.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.