reguliari-baseino-vandens-prieziura1

Reguliari baseino vandens priežiūra

Norint užtikrinti pastovų baseino vandens švarumą, skaidrumą ir tyrumą, baseino priežiūra būtina vieną kartą per savaitę. Visišką vandens keitimą rekomenduojama vykdyti kartą per 1-2 metus.

Reguliariai baseino priežiūrai reikalingi 5 veiksniai:

1. pH LYGIO REGULIAVIMAS – testerio ir „Phenol Red“ tablečių pagalba pasitikriname pH lygį. Priemonių „Ph minus“ arba „Ph plius pagalba jį sureguliuojame.

2. VANDENS OKSIDAVIMAS – „ŠOKAS“ (1-mą kartą prileidus baseiną ir kas 15 – 30 dienų – greito veikimo chloro granulės

Jei pasirinkote priežiūrą be chloro – skystas aktyvusis deguonis

3. VANDENS SKAIDRINIMAS (1-ną kartą/sav.) – flokuliantas

4. DUMBLIŲ ŠALINIMAS (1-ną kartą/sav.) – algicidas

5. VANDENS REGULIARI DEZINFEKCIJA (1-ną kartą/sav.) – lėto veikimo chloro tabletė arba daugiafunkcinio chloro „Force“ 5 in1 tabletė

Jei pasirinkote priežiūrą be chloro – aktyvusis deguonis

reguliari-baseino-vandens-prieziura3

 

REGULIARI BASEINO PRIEŽIŪRA

Panaudojus bet kurią priemonę, rekomenduojama, kad baseino filtrai dirbtų. Visas priemones pilkite vėlai vakare (kada nebesiruošiate maudytis) ir palikite filtrus dirbti per naktį.

1. Sureguliuokite vandens pH – „pH minus“ arba „pH plius“ priemonėmis.

2. Pilkite reikiamą kiekį greito chloro granulių (aplink baseino perimetrą sijojant arba ištirpinus vandenyje).

Įjunkite filtrus 30 min. – 2 val.

3. Pilkite reikiamą kiekį flokulianto aplink baseino perimetrą (jei vanduo labai užterštas: įpilkite reikiamą kiekį flokulianto ir nakčiai išjunkite baseino filtrus. Sekančios dienos ryte ant baseino dugno atsiradusias dėmes susiurbkite su šepečiu pajungtu į siurblį.

Vėliau praplaukite filtrą ir vykdykite 4 ir 5 punktus.

Įjunkite filtrus 30 min. – 2 val.

(jei vanduo užsiteršęs 4 ir 5 punktai vykdomi SEKANČIĄ DIENĄ).

4. Pilkite reikiamą kiekį algicido aplink baseino perimetrą.

Įjunkite baseino filtrus 30 min. – 2 val.

5. Į skimerio krepšelį įdėkite lėto chloro tabletę

Palikite įjungtus baseino filtrus dirbti per naktį.

Kad Jūsų baseino vanduo nuolatos būtų tyras ir skaidrus, rekomenduojama atlikti nuolatinę priežiūrą ir pasirinkti tinkamus, sertifikuotus ir kokybiškus baseinų chemijos produktus. Blogai dezinfekuotas vanduo tampa pavojingu sveikatai, dvokiantis, vizualiai atstumiantis ir pavojingai drumstas. Dezinfekcinių priemonių pasirinkimas tai atsakomybė visuomet palaikyti saugią ir higienišką vandens aplinką. Filtruojant per smėlio filtrus sulaikomi tik mechaniniai teršalai. Šio filtravimo nepakanka dumblių augimo sustabdymui, bakterijų ir kitų mikroorganizmų sunaikinimui. Augant dumbliams baseino sienos pasidengia plėvele, vanduo tampa žalias, drumzlinas, atsiranda kvapas. Bakterijų ir kitų mikroorganizmų sunaikinimui, baseino vandenį būtina dezinfekuoti. Dezinfekcijai naudojamas yra chloras arba bechlorės priemonės – aktyvus deguonis.

Prieš pradėdami naudoti baseino vandens priežiūros produktus, apsiskaičiuokite baseino talpą, tuomet galėsite apsiskaičiuoti reikiamą baseino chemijos kiekį.

Apvalus baseinas: Ilgis (m) x Plotis (m) x Gylio vidurkis (m) x 0,78 = Talpa (m³)

Stačiakampis ar kvadratinis baseinas: Ilgis (m) x Plotis (m) x Gylio vidurkis (m) = Talpa (m³)

Ovalus baseinas: Ilgis (m) x Plotis (m) x Gylio vidurkis (m) x 0,89 = Talpa (m³)

1. PH LYGIO REGULIAVIMAS

Labai svarbus aspektas tiek sveikatai, tiek kitų baseinų priežiūros priemonių maksimaliam veikimui yra sureguliuotas vandens pH.

Geriausi rezultatai yra pasiekiami tuomet, kai yra palaikomas vandens balansas – vanduo yra tinkamai prisotintas vienoda rūgščių ir šarmų pusiausvyra. Kuomet vanduo tampa per daug rūgštinis arba per daug šarminis, prasideda įvairios problemos – nuo odos ar akių sudirgimo iki  pūslių atsiradimo ant besimaudančiųjų odos ar įrangos bei baseino dangos pažeidimai, korozija. Pagrindinis faktorius tinkamoje vandens priežiūroje, yra palaikyti tinkamą vandens cheminį balansą ir palaikyti teisingą dezinfekcinių priemonių lygį vandenyje.

Idealus pH lygis yra laikomas 7.2 – 7.4. Testerio ir tablečių pagalba, nustatome esantį pH ir chloro lygį vandenyje. Jei yra viršijama arba nutolę nuo normos, atitinkamai reguliuojame vandens pH. Vandens rūgštingumas, šarmų pusiausvyra bei laisvo chloro koncentracija vandenyje nustatoma testerio pagalba taip pat naudojamos tabletės – „DPD1“ chlorui matuoti ir „Phenol Red“ vandens pH lygiui nustatyti.

„pH plius“ (natrio bikarbonatas) yra naudojamas norint pakelti tiek bendro šarmingumo, tiek pH lygį.

„pH minus“ (natrio bisulfatas) yra naudojama, norint sumažinti pH lygį.

Ideali chloro koncentracija: 0,5 – 2,0 mg/l (lauko baseinų – iki 3,0 mg/l). Vanduo testavimui imamas iš baseino, iš 25 cm gylio, apie 50 cm nuo baseino krašto. Privačiuose baseinuose pH lygį būtina tikrinti 1-2 kartus per savaitę.

2. VANDENS OKSIDAVIMAS – „ŠOKAS“

Vandens oksidavimas – „šokas“ atliekamas 1-ną kartą prisileidus baseiną ir reguliariai kas 15 – 30 dienų.

Di-chloro (60 proc. chloro ir pH lygis apie 6.8) granulės. Di-chloras yra stabilus dėl cianuro rūgšties, tačiau šios priemonės pH yra labiau neutralus dėl natrio pagrindo. Di-chloras yra granulių pavidalo junginys, kuris yra paskleidžiamas baseino vandens paviršiuje. Ši priemonė yra plačiai rekomenduojama naudoti viniliniuose ir dirbtinio pluošto baseinuose dėl savo greitai ištirpstančios savybės, o taip pat jis gali pakelti cianuro rūgšties lygį iki priimtino lygio. Tai yra pagrindinis produktas greitai vandens dezinfekcijai, organinių teršalų išvalymui, kvapų šalinimui ir oksidacijai.

3. VANDENS SKAIDRINIMAS

Vandens skaidrumo atstatymas yra įvardinamas kaip surinktų kietųjų dalelių pašalinimas iš baseino vandens. Vandens skaidrumas  yra svarbus dėl: išvaizdos, ligų prevencijos ir besimaudančiųjų saugumo. Drumstas vanduo gali paslėpti bakterijas ir virusus, kurie gali sukelti ausies skausmus, aštrius infekcinius konjunktyvitus ir į gripą panašius simptomus.

Dažniausiai drumstas baseinų vanduo gali susidaryti dėl blogos filtravimo sistemos, reto smėlio keitimo ir dezinfekcijos priemonių  trūkumo vandenyje.

Daugybę vandens problemų paprastai sukelia kietosios dalelės vandenyje. Kietosios dalelės tai: teršalai, kuriuos vandenyje palieka besimaudantieji, purvas, dumblas, organinės medžiagos, dumbliai, įdegio aliejai ir losjonai, bakterijos ir pirmuonys, mineralai ir metalai.

Šios problemos yra sprendžiamos pasitelkiant filtravimo įrangą ir vandens skaidrinimo priemones. Tinkamas filtravimas, gera cheminio vandens valymo sistema ir tinkamai pasirinkti skaidrintojai yra esminiai dalykai, padedantys palaikyti švarų vandenį baseinuose.

Vandens skaidrumui palaikyti, 1-ną kartą per savaitę būtina naudoti vandens skaidrintojus (flokuliantus), kurių veikimas pasižymi tokiu principu, jog jos padeda surinkti labai mažas, neigiamai įkrautas daleles. Tuomet, kai šios dalelės yra surenkamos, jos pradeda plūduriuoti vandenyje. Suveikus traukos dėsniui surinktos dalelės nusėda dugne. Baseine, turinčiame veikiančią filtravimo sistemą, medžiagos gali būti surenkamos filtre.

Flokuliantai (aliuminio sulfatas) sukuria labai mažas flokules, kurios nusėda ant baseino dugno, kur medžiagos yra išsiurbiamos. Kaip ir chloras ar algicidas, flokulianto veikimas yra priklausomas nuo tinkamos pH pusiausvyros ir jei pH yra virš 7.8, tai flokuliantai yra visiškai neveiksmingi.

Daugelis skaidrintojų, kurie yra naudojami baseinuose yra koaguliantai. Būkite atidūs pasirinkdami sintetinius skaidrintojus, kurie yra apibūdinami kaip flokuliantai, tačiau iš tiesų nėra tikrieji flokuliantai, o greičiau koaguliantai. Koaguliacija – kuomet teigiami jonai patenka į vandenį, jie pritraukia neigiamai įkrautus jonus ir prasideda koaguliacijos procesas. Daugelis šių dalelių yra koaguliuojamos ir sulaikomos filtre. Tačiau netgi kai kurios koaguliuotos medžiagos gali būti pernelyg mažos, kad jas sulaikytų filtrai (ypač smėlio filtrai). Flokuliacija – tai žingsnis, kuriuo pereinama nuo koaguliacijos prie sekančio žingsnio, po to, kai flokulės yra suformuojamos iš sujungtų koaguliuotų jonų. Taigi, flokulės yra didesnės ir todėl jos gali būti surenkamos filtruose. Skaidrintojai yra naudojami tam, kad pašalintų mažas sveikatai žalingas daleles iš vandens, panaudojant koaguliaciją ir flokuliaciją. Daugelis skaidrintojų koaguliuoja, tačiau nevisiškai iki galo atlieka flokuliaciją.

4. DUMBLIŲ NAIKINIMAS

Dumblių augimą skatina: saulės šviesa, valymo priemonių trūkumas. Intensyvus naudojimasis baseinais arba organinių nuosėdų perteklius baseinuose sukuria didesnį chloro poreikį. Jei chloro poreikis nėra patenkinamas, ir vandenyje yra per mažai chloro priemonių, tai paskatina dumblių augimą.

Dumblių vešėjimą skatina ir šiltas vanduo, šiurkštūs paviršiai, prasta vandens cirkuliacija, anglies dioksidas, nitratai ir fosfatai. Puikus pasirinkimas, papildantis chloro naudojimą, yra algicidas. Algicidą dozuojame 1-ną kartą per savaitę. Pirmą kartą prisileidus baseiną algicido dozę dvigubiname. Reguliariai naudojant algicidą, dumblių problemos visiškai išvengiama.

5. REGULIARUS VANDENS DEZINFEKAVIMAS

Reguliariai baseino dezinfekcijai ir palaikymui 1-ną kartą per savaitę naudojamos lėto veikimo chloro tabletės.

Tri-chloras (90 proc. chloro, pH 2.9), naudojamas per vandens padavimo (persipylimo) sistemas, gali būti įdedamas į plūdes ar skimerį.

Tri-chloras – viena stipriausių chloro formų, kuri, jei tinkamai naudojama, yra laikoma saugiausia ir ilgiausią naudojimo laiką turinti chloro priemonė. Ši priemonė puikiai dezinfekuoja vandenį, naikina virusus, bakterijas ir organinius teršalus.

Taupantiems laiką siūlome daugiafunkcinį chloro produktą „Force“. Daugiafunkcinis chloras „Force“ 5 in1 – tai 5 baseinų priežiūros produktai viename! Produktas dezinfekuoja vandenį, jame esantis algicidas naikina dumblius, pH stabilizatorius balansuoja vandens pH, o flokuliantas efektyviai skaidrina vandenį.

Naudojantys priemones be chloro, vandens dezinfekcijai gali rinktis alternatyvą chlorui: aktyvųjį deguonį. Produktus reguliariai dozuoti 1-ną kartą per savaitę.

Lygiai taip pat, kaip ir naudojant chlorą, 1 – mą kartą ir kas 15 – 30 dienų. baseino vandenį būtina oksiduoti atitinkamomis bechlorėmis priemonėmis.

BASEINO FILTRAVIMO SISTEMOS PRIEŽIŪRA

Vandens skaidrumui bei visų baseinų priežiūros priemonių maksimaliam veikimui užtikrinti būtina prižiūrėti baseino filtravimo įrangą: kas 1-2 metus pakeisti smėlį arba kasetę, reguliariai išvalyti filtrą pagal gamintojų patiektus nurodymus.

Vietoje kvarcinio smėlio filtrų užpildymui, pasirinkę ceolitą, Jūs ne tik turėsite švarų ir skaidrų vandenį bet ir sutaupysite – ceolito reikia mažiau nei kvarcinio smėlio, o keisti reikia rečiau !!! Jei kvarcinį smėlį rekomenduojama keisti kas 2 metus, ceolito keitimą rekomenduojama atlikti po 3 metų.

Baseino filtrai skaidrina vandenį pašalindami kietąsias daleles, kurios susidaro vandenyje. Kietąsias daleles sudaro mažos purvo dalelės, odos pleiskanos, dumblių sporos, bakterijos ir kitos nuosėdos. Daugelis kietųjų dalelių skiriasi savo dydžiu (matuojant mikronais), ir kuomet jos susiformuoja vandenyje, baseino vanduo tampa drumstas. Skirtingi filtrų tipai yra sukurti taip, kad pašalintų įvairaus dydžio, matuojamų mikronais, medžiagas.

Pavyzdžiui, smėlio filtrai veikimo principas yra toks, jog jis praleidžia vandenį per specializuotą smėlio dangą, kuri gali sulaikyti medžiagas, kurios yra didesnės nei 25 mikronai. Bet kurios mažesnės kietosios dalelės negali būti surenkamos smėlio filtrų pagalba. Nesvarbu kokio tipo yra filtras, jis turi tinkamai veikti ir užtikrinti, jog baseino ar Spa vanduo bus švarus ir skaidrus. Jei, pavyzdžiui, smėlis smėliniame filtre nusidėvi, filtras praranda savo sugebėjimą surinkti mažas daleles. Smėlio, kasetiniai ir D.E. (diatominės žemės) filtrai visi jie praranda savo efektyvumą kuomet riebalai ir organinės medžiagos užkemša filtrų dangą ir padidina grįžtamosios vandens srovės spaudimą. Padidėjęs grįžtamojo vandens spaudimas sukuria prastą vandens cirkuliaciją baseine ar Spa. Tai sukelia mažų mikroninių dalelių formavimąsi vandenyje ir sukelia vandens drumstumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Shop
Sidebar
0 Wishlist
0 Cart
Mes naudojame slapukus siekdami suasmeninti turinį ir skelbimus, teikti socialinės žiniasklaidos funkcijas ir analizuoti srautą. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su savo socialinės žiniasklaidos, reklamos ir analizės partneriais. View more
Cookies settings
Priimti
Atmesti
Privatumo ir slapukų politika
Privacy & Cookies policy
Cookie nameActive
Bendrosios privatumo nuostatos Mes suvokiame ypatingą svarbą, tenkančią Jūsų asmens duomenų apsaugai, todėl renkame ir tvarkome tik tuos Jūsų duomenis, kurie reikalingi vykdant mūsų veiklą. Asmens duomenis mes tvarkome teisėtai, skaidriai ir sąžiningai, iš anksto nustatytais tikslais ir tik tokia apimtimi, kuri reikalinga tikslams pasiekti. Tvarkydami asmens duomenis, siekiame, kad jie būtų tikslūs, saugūs, konfidencialūs, tinkamai laikomi ir saugomi. Tvarkydami Jūsų asmens duomenis mes laikomės Bendrojo asmens duomenų apsaugos reglamento (toliau – BDAR), Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, taip pat kituose teisės aktuose nustatytų asmens duomenų tvarkymo reikalavimų.
  1. Kas yra šis dokumentas?
1.1. Ši privatumo politika (toliau – Privatumo politika) nustato privatumo sąlygas Jums naudojantis interneto svetaine vytautasn7.sg-host.com (toliau – Svetainė) bei mūsų paskyromis socialiniuose tinkluose: „Facebook“ (Nuogakaina.lt), „Instagram“ (Nuogakaina.lt). 1.2. Atidžiai perskaitykite šią Privatumo politiką tam, kad sužinotumėte kaip mes tvarkome Jūsų asmens duomenis, iš kur juos gauname bei kokios Jūsų, kaip asmens duomenų subjekto, teisės. 1.3. Privatumo politika taikoma visiems asmenims, apsilankiusiems Svetainėje ir (ar) mūsų paskyrose socialiniuose tinkluose. 1.4. Jei naudojatės Svetaine ar mūsų paskyromis socialiniuose tinkluose, vadinasi, Jūs perskaitėte ir sutikote su šia Privatumo politika ir joje nurodytais Jūsų asmens duomenų tvarkymo tikslais, būdais bei tvarka. Jeigu Jūs nesutinkate su Privatumo politika, Svetaine ir mūsų paskyromis socialiniuose tinkluose naudotis Jūs negalite. 1.5. Šioje Privatumo politikoje naudojama sąvoka „asmens duomenys“ – tai bet kokia informacija, pagal kurią galima Jus atpažinti – tiesiogiai ar netiesiogiai nustatyti Jūsų tapatybę. Asmens duomenimis yra pavardė, vardas, gimimo data, pašto ar e. pašto adresas, buvimo vietos duomenys ir interneto identifikatorius, Jums būdingos savybės ir k 2. Kas mes esame? 2.1. Svetainę tvarko ir administruoja UAB „Admonita“, įmonės kodas: 304916723, PVM kodas: LT100012048518, kontaktinis telefono numeris: +370 639 33 900, el. pašto adresas: info@vytautasn26.sg-host.com 2.2. Remiantis teisės aktų nuostatomis, mes esame Jūsų asmens duomenų valdytojas. 3. Kokių principų laikomės? 3.1. Tvarkydami Jūsų asmens duomenis mes: a) laikysimės galiojančių ir taikomų teisės aktų, tame tarpe ir BDAR, reikalavimų; b) tvarkysime Jūsų asmens duomenis teisėtu, sąžiningu ir skaidriu būdu; c) rinksime Jūsų asmens duomenis nustatytais, aiškiai apibrėžtais bei teisėtais tikslais ir toliau netvarkysime su tais tikslais nesuderinamu būdu, išskyrus tiek, kiek tai leidžia teisės aktai; d) imsimės visų pagrįstų priemonių užtikrinti, kad asmens duomenys, kurie nėra tikslūs ar išsamūs, atsižvelgiant į jų tvarkymo tikslus, būtų nedelsiant ištaisomi, papildomi, sustabdomas jų tvarkymas arba sunaikinami; e) laikysime juos tokia forma, kad Jūsų tapatybę būtų galima nustatyti ne ilgiau, nei tai yra būtina tais tikslais, kuriais asmens duomenys yra tvarkomi; f) neteiksime asmens duomenų tretiesiems asmenims ir nepaviešinsime jų, išskyrus atvejus, nurodytus Privatumo politikoje ar taikytinuose teisės aktuose; g) užtikrinsime, kad Jūsų asmens duomenys būtų tvarkomi tokiu būdu, kad taikant atitinkamas technines ar organizacines priemones būtų užtikrintas tinkamas asmens duomenų saugumas, įskaitant apsaugą nuo duomenų tvarkymo be leidimo arba neteisėto duomenų tvarkymo ir nuo netyčinio praradimo, sunaikinimo ar sugadinimo. 4. Kaip mes renkame Jūsų duomenis? 4.1. Mes tvarkome Jūsų asmens duomenis gautus šiais būdais: a) Kai Jūs asmens duomenis pateikiate mums. Jūs pateikiate mums savo asmens duomenis ir kitą informaciją, naudodamiesi Svetaine lankydamiesi mūsų paskyrose socialiniuose tinkluose, parašydami mums ar bendraudami su mūsų komanda, pateikdami savo nusiskundimus ir (ar) užklausas, komentarus, ar kt. Informuojame, jog Jums susisiekus su mumis raštu ar el. paštu – išsaugosime susirašinėjimo duomenis; b) kai Jūs naudojatės mūsų Svetaine ir (ar) mūsų paskyromis socialiniuose tinkluose. Kai Jūs naudojatės mūsų Svetaine ir (ar) lankotės mūsų paskyrose socialiniuose tinkluose, tam tikra informacija (pvz., interneto adresas (IP), naudojamos internetinės naršyklės tipas, amžius, apsilankymų skaičius, peržiūrėti interneto puslapiai, laikas, praleistas interneto Svetainėje, internetinis šaltinis, iš kurio Jūs atėjote, informacija apie naudojamą įrenginį, kalba, šalis, interneto tiekėjas ir pan.) yra renkama automatiškai; c) kai Jūsų asmens duomenis gauname iš kitų asmenų teisės aktų ir (ar) šios Privatumo politikos nustatyta tvarka. 5. Kokius Jūsų asmens duomenis ir kokiais tikslais mes tvarkome? 5.1. Jūsų asmens duomenis mes tvarkome šiais tikslais: a) registravimosi, identifikavimo ir paslaugų Svetainėje teikimo tikslu. Jūs pateikiate mums savo asmens duomenis, kai registruojatės (susikuriate paskyrą) Svetainėje ir naudojatės Svetainės funkcijomis. Šiuo tikslu tvarkome šiuos asmens duomenis: vardas, pavardė, el. pašto adresas, miestas, gyvenamas adresas, telefono numeris. Šiam tikslui Jūsų asmens duomenis mes gauname iš Jūsų pačių, kai Jūs registruojatės (susikuriate paskyrą) Svetainėje ir naudojatės Svetainės funkcijomis. Šiuo tikslu tvarkomus Jūsų asmens duomenis mes niekam perduodame ir neteikiame. Šiuo tikslu Jūsų asmens duomenis tvarkome tol, kol Jūs pats nepanaikinate savo paskyros mūsų Svetainėje; b) elektroninės prekybos internetinėje parduotuvėje vykdymo tikslu. Siekdami sudaryti su Jumis prekių pirkimo-pardavimo sutartį bei ją vykdyti (pvz. pristatyti Jums Jūsų įsigytas prekes, gauti ir administruoti mokėjimus, priimti Jūsų grąžinamas prekes ir kt.) mes tvarkome šiuos Jūsų asmens duomenis: vardas, pavardė, el. pašto adresas, telefono numeris, gyvenamoji vieta (miestas), IP adresas. Šiam tikslui Jūsų asmens duomenis mes gauname iš Jūsų pačių ir iš trečiųjų asmenų, kurie dalyvauja prekių pardavimo ir pristatymo Jums procese (pvz. mokėjimo tarpininkai, finansų įstaigos, pašto ir kurjerių paslaugas teikiantys asmenys ir kt.). Šiuo tikslu Jūsų asmens duomenis tvarkome tol, kol teisės aktų nustatyta tvarka Jūs turite teisę reikšti mums reikalavimus, susijusius su prekių įsigijimu; c) prekių remonto, grąžinimo tikslu. Kai Jūs kreipiatės į mūsų serviso tarnybą, mes tvarkome Jūsų asmens duomenis tam, kad galėtumėme užregistruoti Jūsų kreipimąsi, suteikti Jums remonto paslaugą, sudaryti Jums galimybė patikrinti remonto paslaugos teikimo būklę, patikrinti, ar Jūsų įrenginiui taikoma garantija ir pan. Šiuo tikslu tvarkome tokius Jūsų asmens duomenis: vardas, pavardė, el. pašto adresas, telefono numeris, gyvenamoji vieta (miestas). Šiam tikslui Jūsų asmens duomenis mes gauname iš Jūsų pačių ir iš trečiųjų asmenų, kuriuos pasitelkiame prekių remonto ar su tuo susijusioms paslaugoms teikti, o taip pat iš prekių gamintojų ir tiekėjų. Šiuo tikslu tvarkomus Jūsų asmens duomenis mes perduodame (teikiame) asmenims kuriuos pasitelkiame prekių remonto ar su tuo susijusioms paslaugoms teikti, o taip pat iš prekių gamintojams ir tiekėjams. Šiuo tikslu Jūsų asmens duomenis tvarkome tol, kol teisės aktų nustatyta tvarka Jūs turite teisę reikšti mums reikalavimus, susijusius su prekių remontu; d) papildomo prekių garantinio aptarnavimo įsigijimo tikslu. Jei Jūs pageidaujate įsigyti papildomą mūsų elektroninėje parduotuvėje perkamos garantinio aptarnavimo paslauga, pratęsianti standartinę gamintojo garantiją, mes tvarkome šiuos Jūsų asmens duomenis šiuo tikslu: vardas, pavardė, el. pašto adresas, telefono numeris, gyvenamoji vieta (miestas), gimimo data. Šiam tikslui Jūsų asmens duomenis mes gauname iš Jūsų pačių ir iš papildomo prekių garantinio aptarnavimo paslaugą teikiančių tiekėjų. Šiuo tikslu tvarkomus Jūsų asmens duomenis mes perduodame (teikiame) papildomo prekių garantinį aptarnavimo paslaugą teikiantiems tiekėjams. Šiuo tikslu Jūsų asmens duomenis tvarkome tol, kol perduodame (teikiame) papildomo prekių garantinį aptarnavimo paslaugą teikiantiems tiekėjams; e) nuolaidų Jums įsigyjant prekes taikymo ir administravimo tikslu. Jei Jūs siekiate pasinaudoti mūsų ar prekių gamintojo taikomomis nuolaidomis (pvz. studento nuolaida), mes tvarkome šiuos Jūsų asmens duomenis šiuo tikslu: vardas, pavardė, el. pašto adresas, telefono numeris, gyvenamoji vieta (miestas), gimimo data arba asmens kodas. Šiam tikslui Jūsų asmens duomenis mes gauname iš Jūsų pačių ir prekių gamintojų bei tiekėjų. Šiuo tikslu tvarkomus Jūsų asmens duomenis mes perduodame (teikiame) prekių gamintojams ir tiekėjams. Šiuo tikslu Jūsų asmens duomenis tvarkome tol, kol nustatome, ar Jums taikoma nuolaida; f) siekdami vykdyti kitus su Jumis sudarytus sandorius. Mes tvarkome Jūsų asmens duomenis, kai to reikia tam, jog vykdytumėme savo pareigas ir pasinaudotumėme savo teisėmis, susijusiomis su kitais tarp mūsų sudarytais sandoriais. Šiuo tikslu tvarkome tuos Jūsų asmens duomenis, kurių minimaliai reikia, gauname iš Jūsų pačių ir trečiųjų asmenų, saugome tol, kol teisės aktų nustatyta tvarka Jūs turite teisę reikšti mums reikalavimus, susijusius su šiais sandoriais; g) tiesioginės rinkodaros tikslu. Gavę Jūsų sutikimą ir siekdami pateikti Jums naujienlaiškius, pasiūlymus ir informaciją apie mūsų, su mumis susijusių asmenų ir partnerių paslaugas ir (ar) prekes, ar kitą informaciją, tobulindami savo paslaugas, mes tvarkome Jūsų asmens duomenis. Šiuo tikslu tvarkomi asmens duomenys: vardas, pavardė, telefono numeris, e. pašto adresas, duomenys apie Svetainėje užsakytas prekes ir paslaugas (pvz. užsakytų paslaugų data ir laikas, paslaugų pavadinimas, kiekis, užsakytų paslaugų būdas), Jums pateiktų asmeninių pasiūlymų istorija ir informacija apie pasinaudojimą jais. Šiam tikslui Jūsų asmens duomenis mes gauname iš Jūsų pačių, surenkame Jums naudojantis Svetaine ar elektronine parduotuve, gauname iš prekių gamintojų bei tiekėjų ir trečiųjų asmenų. Šiuo tikslu tvarkomus Jūsų asmens duomenis mes perduodame (teikiame), naujienlaiškių siuntimo paslaugas teikiančioms įmonėms, informacinių verslo valdymo sistemų, Svetainės administravimo paslaugas teikiančioms įmonėms. Šiuo tikslu Jūsų asmens duomenis tvarkome 2 metus nuo Jūsų sutikimo gauti naujienlaiškius, pasiūlymus ir informaciją davimo mums dienos, nebent Jūs atšaukiate sutikimą anksčiau. Apie asmens duomenų tvarkymą tiesioginės rinkodaros tikslu išsamiau skaitykite šios Privatumo politikos 6 skyriuje; h) svetainių tobulinimo bei geresnių ir labiau pritaikytų paslaugų ir (ar) prekių pasiūlymo tikslu. Jūsų asmens duomenis, tame tarpe ir asmens duomenis bei slapukus, kuriuos gauname Jums naudojantis mūsų Svetaine ir (ar) Jums lankantis mūsų paskyrose (socialiniuose tinkluose), mes naudojame siekdami tobulinti ir vystyti Svetainę bei pasiūlyti geresnes ir labiau Jums pritaikytas mūsų paslaugas. Šiam tikslui mes naudojame iš Jūsų gautus, Jums naudojantis Svetaine sukurtus ir (ar) iš kitų asmenų gautus asmens duomenis. Apie tai, kaip mes naudojame slapukus ir panašias technologijas, išsamiau skaitykite šios Privatumo politikos 7 skyriuje; i) mūsų veiklos kokybės kontrolės bei naudojimosi Svetainių ir (ar) paskyros (-ų) socialiniuose tinkluose funkcionalumu užtikrinimo tikslu.Kai Jūs susisiekiate ar bendraujate su mumis atvykę į mūsų padalinius ar ryšio priemonėmis, mes tvarkome telefonu, el. paštu, per Svetainę ar kitaip vykusios komunikacijos informaciją. Šiuo tikslu mes tvarkome tokius Jūsų asmens duomenis: vardas, pavardė, elektroninio pašto adresas, telefono numeris, gyvenamoji vieta (adresas), nusiskundimo ir (ar) užklausos turinys, telefono numeris, kreipimosi į mus data ir laikas, komunikacijos informacija, norimo išviešinti komentaro turinys. Šiuo tikslu Jūsų asmens duomenis mes gauname iš Jūsų pačių, vykdydami užklausą ar analizuodami skundą asmens duomenis galime sukurti patys (pvz., gavę Jūsų skundą, susisiekiame su trečiaisiais asmenimis dėl faktinių aplinkybių ir jas užfiksuojame, ar kt.). Šiuo tikslu Jūsų duomenis mes perduodame (teikiame) asmenims, kuriuos pasitelkiame prekių remonto ar su tuo susijusioms paslaugoms teikti, draudikams ir draudimo tarpininkams, papildomo prekių garantinį aptarnavimo paslaugą teikiantiems tiekėjams, o taip pat prekių gamintojams ir tiekėjams; j) kitais tikslais, kurie numatyti mūsų Asmens duomenų tvarkymo taisyklėse ir (ar) kituose vidiniuose dokumentuose, kai Jūsų asmens duomenis mus įpareigoja tvarkyti teisės aktai arba egzistuoja teisėtas interesas ar kiti teisės aktuose numatyti asmens duomenų teisėto tvarkymo pagrindai. 5.2. Mes neprašome pateikti ir netvarkome Jūsų specialiųjų kategorijų asmens duomenų, atskleidžiančių Jūsų rasinę ar etninę kilmę, politines pažiūras, religinius ar filosofinius įsitikinimus ar narystę profesinėse sąjungose, taip pat sveikatos duomenų arba duomenų apie Jūsų lytinį gyvenimą ir lytinę orientaciją. Tuo atveju, jeigu Jūs naudojantis Svetaine, ar kitu būdu (raštu, e. paštu, telefonu) mums pateiktumėte šiuos duomenis, bus laikoma, kad šie duomenys buvo pateikti Jūsų sutikimu. Atitinkamai, mes šiuos Jūsų duomenis tvarkysime kartu su kitais Jūsų duomenis, kuriuos Jūs pateikėte Privatumo politikos 5.1. punkte nurodytais būdais, jeigu tų duomenų negalima atskirti tarpusavyje arba toks atskyrimas pareikalautų neproporcingai didelių pastangų. 6. Ar mes naudojame Jūsų asmens duomenis tiesioginėje rinkodaroje? 6.1. Gavę Jūsų sutikimą mes galime naudoti Jūsų asmens duomenis tiesioginės rinkodaros tikslu tam, kad pateiktume Jums naujienlaiškius, pasiūlymus ir informaciją apie mūsų, su mumis susijusių asmenų ir partnerių paslaugas ir (ar) prekes, kurie, mūsų nuomone, galėtų Jus dominti. Vis dėlto, Jūsų asmens duomenis šiam tikslui naudosime tik Jums papildomai su tuo sutikus. 6.2. Šiuo tikslu mes tvarkome Jūsų asmens duomenis nurodytus Privatumo politikos 5.1 punkte. 6.3. Suteikdami teisę tvarkyti duomenis tiesioginės rinkodaros tikslu Jūs taip pat suteikiate leidimą mums šiuo tikslu susisiekti su Jumis atitinkamomis ryšio priemonėmis (pvz. e. paštu, telefonu, trumposiomis (SMS)) žinutėmis ar kitomis komunikacijos priemonėmis (pvz. Skype, Viber ir kt.). 6.4. Mes galime sujungti turimą informaciją apie Jus su trečiųjų asmenų turima informacija. 6.5. Jei Jūs duodate sutikimą naudoti Jūsų asmens duomenis tiesioginės rinkodaros tikslais, mes galime panaudoti Jūsų asmens duomenis savo tinklalapių, reklamos ir rinkos tyrimų efektyvumui analizuoti ir gerinti bei kitais įmonės rinkodaros bei pardavimo tikslais. Tokiu atveju mes naudosime nuasmenintus Jūsų duomenis. 6.6. Net jei davėte sutikimą tvarkyti Jūsų asmens duomenis tiesioginės rinkodaros tikslais, šį sutikimą galite bet kada lengvai atšaukti visiems ar daliai asmens duomenų tvarkymo veiksmų. Tam Jūs galite: a) paspausdami naujienlaiškio atsisakymo nuorodą pačiame naujienlaiškyje, arba b) atsiųsti mums prašymą e. paštu info@vytautasn26.sg-host.com . Tam, kad galėtume Jus identifikuoti, prašyme prašome aiškiai nurodyti savo vardą, pavardę, el.pašto adresą ir kitus registracijos duomenis (jei yra). Jei mums kils pagrįstų abejonių dėl tapatybės, mes galime paprašyti pateikti papildomų tapatybę įrodančius dokumentų. 6.7. Jei Jūs atšauksite savo sutikimą, mes pasistengsime kuo greičiau nutraukti Jūsų asmens duomenų tvarkymą tiesioginės rinkodaros tikslu. 7. Kaip mes naudojame slapukus? 7.1. Mes renkame informaciją apie Jus naudodami slapukus (angl. cookies) ir panašias technologijas. Slapukai yra maži failai, kurie laikinai įrašomi į Jūsų įrenginio standųjį diską ir leidžia atpažinti Jus per kitus apsilankymus Svetainėje, išsaugoti asmens naršymo istoriją, parinktis, pritaikyti turinį, pagreitina Svetainėje vykdomas paieškas, sukuria patogią ir draugišką Svetainės aplinką, pateikia ją efektyviau ir patikimiau. Slapukai – įprasta naršymo tinklalapiuose praktika, kuri palengvina naudojimąsi tinklalapiu. 7.2. Slapukais mes galime rinkti šią informaciją: IP adresas, naudojamos internetinės naršyklės tipas, apsilankymų Svetainėje skaičius, peržiūrėti Svetainės puslapiai, laikas, praleistas Svetainėje, demografiniai duomenys ir, jei atvykote į Svetainę iš trečiosios šalies tinklalapio – puslapio URL nuoroda. 7.3. Slapukais gaunamą informaciją mes naudojame šiais tikslais: a) kad užtikrintume Svetainės funkcionalumą (pvz., kad Jūs galėtumėte naudotis Svetainės įasmeninimu); b) kad galėtume Svetainę tobulinti ir vystyti taip, kad ji dar geriau atitiktų Jūsų poreikius; c) paslaugų plėtrai ir naudojimosi Svetaine analizei; d) tiksliniam rinkodaros orientavimui. 7.4. Mes galime, nepažeisdami teisės aktų, apjungti informaciją, gautą naudojant slapukus, su informacija, gauta apie Jus kitomis priemonėmis (pvz., informacija apie naudojimąsi Svetaine apjungti su Jūsų pateiktais asmens duomenimis). 7.5. Svetainėje gali būti naudojami tokie slapukai: a) techniniai slapukai – tai slapukai, kurie yra būtini Svetainės veikimui; b) funkciniai slapukai – tai slapukai, kurie nors ir nėra būtini Svetainės veikimui, tačiau žymiai pagerina jos veikimą, kokybę ir vartotojų patirtį; c) analitiniai slapukai – tai slapukai, kurie naudojami Svetainės lankytojų navigacijos metodų statistinei analizei parengti; šių slapukų surinkti duomenys naudojami anonimiškai; d) tiksliniai arba reklaminiai slapukai – tai slapukai, kurie naudojami siekiant parodyti pasiūlymus ar kitą informacija, kuri galėtų Jus sudominti; e) socialinių tinklų slapukai – tai slapukai, kurie būtini norint savo socialinio profilio paskyroje naudoti Svetainės informaciją. 7.6. Visa informacija apie Svetainėje naudojamus slapukus, jų paskirtį, galiojimą bei naudojamus duomenis pateikiama lentelėje žemiau:
Slapuko pavadinimasGaliojimo terminasInformacija apie slapuko naudojimą
__cfduid1 metaiSlapukas, skirtas patikimam interneto svetainės srautui identifikuoti, kuris neįrašo naudotojo asmeninių duomenų.
frontend frontend_cidIki interneto svetainės lango uždarymoSlapukai, naudojami vytautasn7.sg-host.com svetainės veikimui.
_ga IDE2 metai„Google“ slapukas, kuris renka informaciją apie vartotojų elgseną svetainėje ir yra naudojamas siekiant išsaugoti statistinę informaciją.
_gid ads/user-lists/# ads/ga-audiences collectIki interneto svetainės lango uždarymo„Google“ slapukas, kuris renka informaciją apie vartotojų elgseną svetainėje ir yra naudojamas siekiant išsaugoti statistinę informaciją.
test_cookieIki interneto svetainės lango uždarymo„Google“ slapukas, kuris nustato ar leidžiate naudoti slapukus savo naršyklėje.
_gatIki interneto svetainės lango uždarymo„Google“ slapukas, kuris naudojamas nustatyti naujas sesijas / apsilankymus.
fr3 mėnesiai„Facebook“ slapukas, kuris renka informaciją apie vartotojo elgseną ir naudojamas pakartotinei rinkodarai.
trIki interneto svetainės lango uždarymo„Facebook“ slapukas, kuris renka informaciją apie vartotojo elgseną ir naudojamas pakartotinei rinkodarai.
zte#Iki interneto svetainės lango uždarymoNaudojamas įrankio „Zendesk“, kuris nustato įrenginius, tarp skirtingų pokalbių sesijų.
AWSALB6 dienosNaudojamas įrankio „Zendesk“, kuris palaiko pokalbių sesijas.
__zlcmid1 metaiNaudojamas įrankio „Zendesk“, kuris identifikuoja įrenginį, iš kurio jungiamasi sesijos metu.
7.7. Sutikimą naudoti slapukus Jūs galite duoti šiais būdais: a) neištrindami jų ir (ar) nepakeisdami savo interneto naršyklės nustatymų taip, jog ji nepriimtų slapukų; b) Svetainėje pateiktoje nuorodoje (juostelėje) apie slapukus paspaudę žymą „Sutinku“; 7.8. Jūs gali bet kuriuo metu atšaukti mums duotą leidimą naudoti slapukus. Tai padaryti Jūs galite pakeisdamas savo interneto naršyklės nustatymus taip, jog ji nepriimtų slapukų. Kaip tai padaryti priklauso nuo Jūsų naudojamos operacinės sistemos ir interneto naršyklės. Išsamią informaciją apie slapukus, jų naudojimą, atsisakymo galimybes rasite adresu http://AllAboutCookies.org arba http://google.com/privacy_ads.html. 7.9. Kai kuriais atvejais, ypač techninių ir funkcinių slapukų išjungimas, nesutikimas su slapukais ar jų ištrynimas gali sulėtinti naršymo internete spartą, apriboti tam tikrų Svetainės funkcijų veikimą, blokuoti prieigą prie Svetainės. 8. Kam mes teikiame Jūsų asmens duomenis? 8.1. Mes garantuojame, kad Jūsų asmens duomenys nebus parduodami, teikiami ar kitaip be teisėto pagrindo perduodami tretiesiems asmenims, taip pat naudojami kitiems tikslams, nei jie buvo surinkti. Mes neperduosime Jūsų asmens duomenų niekaip kitaip, kaip tik vadovaudamiesi šia Privatumo politika ar taikytinais teisės aktais. Tačiau mes pasiliekame teisę pateikti informaciją apie Jus, jei privalėtumėme tai padaryti įstatymų numatyta tvarka arba jei to mūsų pareikalautų teisėtai veikiančios teisėsaugos institucijos ar baudžiamąjį persekiojimą vykdančios institucijos. 8.2 Mes galime perduoti Jūsų asmens duomenis įmonėms, padedančioms mums vykdyti veiklą, taip pat tiesioginę rinkodarą. Iš tokių partnerių mes reikalaujame, kad Jūsų duomenys būtų tvarkomi tik pagal mūsų duotus nurodymus ir galiojančius Jūsų duomenų apsaugą užtikrinančiais teisės aktais. Su šiais asmenimis mes sudarome sutartis, kurios įpareigoja šalis griežtai laikytis asmens duomenų apsaugos reikalavimų. 8.3 Mūsų surinktus duomenis apie Jus galime atskleisti šioms trečiosioms šalims: a) trečiosioms šalims paslaugų teikėjams (pvz. techninių paslaugų teikėjams vykdant mūsų sutartis su šiais paslaugų teikėjais, įskaitant paslaugų vykdymą dėl naujienlaiškių siuntimo ar kitų rinkodaros veiksmų atlikimo); b) trečiųjų šalių paslaugų teikėjams, kurių paslaugomis paprastai naudojamės duomenų saugojimo, telekomunikacijų ir svetainės prieglobos tikslais; c) kitiems Privatumo politikoje nurodytiems asmenims. 8.4. Aukščiau nurodytų paslaugų teikėjų galimybė naudoti Jūsų duomenis yra ribota – jie negali šių duomenų naudoti kitais nei paslaugų teikimo mums tikslais. 8.5. Asmenų ir jų kategorijų, kuriems mes perduodame Jūsų asmens duomenis, sąrašas (nebaigtinis) pateiktas šių Privatumo politikos 5.1. punkte atskirai kiekvienam asmens duomenų naudojimo tikslui. 9. Kiek laiko mes saugome Jūsų asmens duomenis? 9.1. Mes saugome Jūsų asmens duomenis ne ilgiau, negu to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai ar numato teisės aktai, jeigu juose yra nustatytas ilgesnis duomenų saugojimo terminas. 9.2. Mes siekiame nesaugoti pasenusių, neaktualių asmens duomenų, todėl juos atnaujinus yra saugoma tik aktuali informacija. Istorinė informacija yra saugoma, jei tai reikalinga teisės aktų nustatyta tvarka arba mūsų veiklai vykdyti. 9.3. Privatumo politikos 5.1 punkte atskirai kiekvienam asmens duomenų naudojimo tikslui nurodyti Jūsų asmens duomenų saugojimo terminai. 10. Kaip mes saugome Jūsų asmens duomenis? 10.1. Duomenys, kuriuos renkame iš Jūsų, bus Europos Sąjungos (ES) teritorijoje, bet gali būti perduoti ar saugomi ir už ES ribų. Juos taip pat gali tvarkyti mūsų ar mūsų tiekėjų personalas, dirbantis už ES ribų. Perduodami Jūsų duomenis už ES ribų atliksime visus reikiamus veiksmus, kad užtikrintume, jog Jūsų duomenys yra tvarkomi saugiai ir laikantis šios Privatumo politikos. 10.2. Deja, informacijos perdavimas internetu nėra visiškai saugus. Nors mes labai stengiamės apsaugoti Jūsų asmens duomenis, negalime užtikrinti duomenų saugumo, kai Jūs perduodate duomenis į Svetainę – Jūs prisiimate su duomenų perdavimu į Svetainę susijusią riziką. Kai gausime Jūsų duomenis, taikysime griežtas procedūras ir saugumo priemones, kad Jūsų duomenys būtų apsaugoti nuo neteisėtos prieigos. 10.3. Jei susiklostytų mažai tikėtinos aplinkybės ir mes sužinotume, apie Jūsų asmens duomenų saugumo pažeidimą, kuris gali kelti didelę grėsmę Jūsų teisėms ar laisvėms, nedelsdami Jus informuosime vos tik apie tai sužinoję ir nustatę, prie kokios informacijos buvo gauta prieiga. 11. Išorinės svetainės 11.1. Svetainėje gali būti pateikta nuorodų į išorines svetaines – mūsų verslo partnerių svetaines ar svetaines, kuriose reklamuojamos mūsų paslaugos ir (ar) prekės. Sekdami pagal tokias nuorodas į kurią nors iš svetainių, atkreipkite dėmesį į tai, kad šios svetainės ir per jas pasiekiamos paslaugos turi savo atskiras privatumo politikas ir mes neprisiimame atsakomybės ar įsipareigojimų už šias politikas ar už šiose svetainėse ar teikiant paslaugas renkamus asmens duomenis, pavyzdžiui, kontaktinius ar vietos duomenis. Peržiūrėkite šias politikas prieš pateikdami asmens duomenis šiose svetainėse ar naudodamiesi bet kokiomis paslaugomis. 12. Kokias teises turite Jūs? 12.1. Tvarkant asmens duomenis, mes užtikriname Jūsų teises pagal BDAR bei Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymą. Kaip asmens duomenų subjektas Jūs turite šias teises: a) žinoti (būti informuotas) apie savo asmens duomenų tvarkymą; b) susipažinti su savo asmens duomenimis, kuriuos mes tvarkome; c) reikalauti ištaisyti ar papildyti, patikslinti neteisingus netikslius, neišsamius Jūsų asmens duomenis; d) reikalauti sunaikinti asmens duomenis, kai jie daugiau nereikalingi tikslams, kuriems buvo surinkti; e) reikalauti sunaikinti asmens duomenis, jei jie tvarkomi neteisėtai arba kai jūs atšaukiate savo sutikimą dėl asmens duomenų tvarkymo arba neduodate tokio sutikimo, o jis yra būtinas; f) nesutikti su asmens duomenų tvarkymu ar atšaukti anksčiau duotą sutikimą; g) reikalauti sustabdyti (išskyrus saugojimą) Jūsų asmens duomenų tvarkymo veiksmus, jei vyksta ginčai ar reikia patikrinti duomenų tvarkymo teisėtumą, duomenų tikslumą, taip pat tais atvejais, kai mums nebereikia Jūsų asmens duomenų, bet Jūs nenorite, kad mes juos sunaikintume; h) reikalauti pateikti, jei tai techniškai įmanoma, pagal Jūsų sutikimą ar sutarties vykdymo tikslais surinktus Jūsų asmens duomenis lengvai skaitomu formatu arba prašyti juos persiųsti kitam duomenų valdytojui. 12.2. Mes stengsimės garantuoti Jūsų, kaip asmens duomenų subjekto, teisių įgyvendinimą ir sudaryti visas sąlygas šioms teisėms efektyviai įgyvendinti, tačiau mes pasiliekame teisę nevykdyti Jūsų reikalavimų, kai reikia užtikrinti: a) mums nustatytų teisinių pareigų vykdymą; b) valstybės saugumą ar gynybą; c) viešąją tvarką, nusikalstamų veikų prevenciją, tyrimą, nustatymą ar baudžiamąjį persekiojimą; d) svarbius valstybės ekonominius ar finansinius interesus; e) tarnybinės ar profesinės etikos pažeidimų prevenciją, tyrimą ir nustatymą; f) Jūsų ar kitų asmenų teisių ir laisvių apsaugą. 12.3. Su Jūsų teisių įgyvendinimu susijusius reikalavimus Jūs mums galite teikti asmeniškai, paštu ar elektroninių ryšių priemonėmis. Gavę Jūsų kreipimąsi, mes galime paprašyti pateikti tapatybę įrodančius dokumentus, taip pat kitą mums reikalingą papildomą su prašymu susijusią informaciją. 12.4. Gavę Jūsų reikalavimą, mes Jums atsakysime ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo Jūsų reikalavimo gavimo ir visų atsakymui pateikti reikalingų dokumentų pateikimo dienos. 12.5. Jei manysime esant būtina, mes sustabdysime Jūsų duomenų tvarkymą, išskyrus saugojimą, iki bus išspręstas Jūsų prašymas. Jums teisėtai atšaukus duotą sutikimą, mes nedelsiant bet ne vėliau kaip 30 kalendorinių dienų nutrauksime Jūsų asmens duomenų tvarkymo veiksmus, išskyrus šios Privatumo politikos 12.2 punkte ir teisės aktų nustatytus atvejus, t. y. kai mus įpareigoja toliau tvarkyti Jūsų duomenis galiojantys teisės aktai, mums tenkančios teisinės prievolės, teismų sprendimai ar mums duoti privalomi institucijų nurodymai. 12.6. Atsisakę vykdyti Jūsų reikalavimą, mes aiškiai nurodysime tokio atsisakymo pagrindą. 12.7. Nesutikdami su mūsų veiksmais ar atsakymu į Jūsų kreipimąsi, Jūs mūsų veiksmus ir sprendimus galite skųsti kompetentingai valstybinei institucijai. 13. Kam Jūs galite pateikti skundą? 13.1. Jei norite pateikti skundą dėl mūsų atlikto duomenų tvarkymo, pateikite jį raštu, nurodydami kuo daugiau informacijos, pasinaudodami šios politikos pabaigoje pateiktais kontaktiniais duomenimis. Mes bendradarbiausime su Jumis ir stengsimės nedelsiant išspręsti visus klausimus. 13.2. Jei manote, kad vadovaujantis BDAR Jūsų teisės buvo pažeistos, galite pateikti skundą mūsų priežiūros institucijai – Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai, daugiau informacijos ir kontaktinius duomenis galite rasti inspekcijos svetainėje (www.ada.lt). Nors, visų pirma, mes siekiame operatyviai ir taikiai išspręsti visus ginčus kartu su Jumis. 12. Kaip bus keičiama ši privatumo politika? 14.1. Visi mūsų Privatumo politikos pokyčiai bus skelbiami Svetainėje. Esant poreikiui, Jums apie juos pranešime. Naujos Privatumo politikos sąlygos taip pat gali būti pateiktos Svetainėje ir Jums gali reikėti jas perskaityti ir su jomis sutikti tam, kad galėtumėte toliau naudotis Svetaine ir (ar) mūsų paslaugomis. 15. Kaip su mumis susisiekti? 15.1. Visus su šia Privatumo politika susijusius dokumentus siųskite ar su mumis susisiekite toliau nurodytais kontaktais: a) siunčiant paštu – UAB „Admonita“, adresas Raudonės g. 59, Vilnius, Lietuva, LT-14267; b) siunčiant e. paštu – info@vytautasn26.sg-host.com Privatumo politikos paskelbimo data 2019 m. sausio 1d.
Save settings
Cookies settings